18. júna 2013

TAG: Nežijem len make-upom

U mňa by bolo vhodnejšie napísať v nadpise asi blogom a nechtami, lebo make-upom teda ani veľmi nežijem, skôr tými nechtami :-D Aj keď priznávam, už nejaké tri mesiace si doprajem aj oddych a flákam sa. Keďže som dostala ďalšiu nomináciu na pokračovanie, tak sa do toho púšťam. Ďakujem Vierka a Verunka. Keďže ja nedokážem jednoducho odpovedať na otázku a všetko musím rozvíjať do rozprávok, tak sa zase aspoň niečo o mne dozviete :-).


1. Koukáš se na televizi? Jaký je tvůj oblíbený pořad, případně seriál?
Ja to poviem na rovinu. Telku doma máme. Aj zapojenú. Aj býva pustená. Občas. Niekedy si pozriem Jessicu Fletchrovú, lebo tieto staré seriály pozerám rada, pozriem si aj starý Dallas, už len z nostalgie, ale nie pravidelne. Občas si pozrieme nejaký film, hlavne keď sa jedná o nejaký český, hlavne komédiu (milujem Slunce, seno a Účastníkov zájezdu). Osem rokov sledujem Ulicu na Nove, zo zvyku, ale vzhľadom na pokles úrovne tohto seriálu a prekonvertovanie do sračky typu Ordinácia s tým asi oficiálne touto sériou končím. Seriály, ktoré u nás chodili v 90-ich rokoch, tým sa nebránim, ale tie hovadiny, čo dávajú v hlavnom vysielacom čase, počnúc správami (ak sa to dá nazvať správami), na to zabudnite. Keď beží reklama na nejakú reality show, mám chuť vyhodiť ho von oknom. Je mi do plaču, čo vychováva túto generáciu. Asi z národa potrebujú ešte väčších primitívov. Aj to musím podotknúť, že sledujeme české programy, s výnimkou "Hnojky", keď bežali Kosti.
Máme radi Partičku, pochopiteľne českú. Pár krát si ten môj pustil slovenskú, ten trápny slovenský humor je na zaplakanie a tí, ktorí sa tam o neho pokúšajú, bez komentára. A keď sa k tomu pridá averzia voči Polnišovej, nikdy!
Zo seriálov, ktoré si rada pozriem, vymenujem Zúfalé manželky, pozriem si starý Beverly Hills alebo po stý krát Gilmorky.
Haha, zabudla som na nedeľné formulky :-D2. Vaříš? Jaké je tvé nejoblíbenější hlavní jídlo a dezert?
Varím. Inak by sme od hladu pokapali :-D Navyše som už dosť stará, aby som takú vec ovládala. A neviem si predstaviť, že ten môj príde domov z roboty a poviem mu: "Daj si rožok so salámom alebo je tam sáčková polievka." Asi by som sa od hanby prepadla :-D. Našťastie nie je náročný a už vôbec nie z tých, ktorí vyžadujú len mäso a neohŕňa nos ani nad cestovinami, ani nad brokolicou, ani nad sladkým jedlom, dokonca si sám také vypýta. Minule som si spravila zeleninový šalát a k nemu foccaciu a polovicu mi zjedol on :o) Neviem, či mám najobľúbenejšie jedlo, ja ich mám veľmi rada viac. Milujem zeleninovú polievku (hlavne keď je jarná, taká sladučká, mňam), rajčinovú so syrom a smotanou, kapustovú... OK, skrátim to, som polievková, zbožňujem ich takmer všetky. Mäsová veľmi nie som, raz za týždeň mi stačí, ale keď už, tak nepohrdnem dobrým marinovaným rebierkom alebo kuracími prsiami na hocijaký spôsob. A nesmiem zabudnúť na mamin maďarský guláš, segedín, či sviečkovú - to sú jedlá, ktoré robí bezkonkurenčne a za tie roky sa mi ešte nepodarilo spraviť ich tak výborne, ako ich robí ona. Hold, stará škola.
No, ale ešte radšej pečiem. Od malička som bola babkina pravá ruka pri pečení, aj keď to znamenalo len potrieť koláč rozšľahaným vajíčkom alebo dať lekvár na šišku (pre mladšie české kolegyne, šiška nie je u nás knedlík, ale kobliha :o) ). Mám rada slané, sladké, zákusky, kysnuté alebo piškótové, je mi to fuk. V poslednej dobe som si obľúbila krehký maslový ovocný pie. Dokonca som sa dozvedela, že je bezkonkurenčne najlepší a najobľúbenejší zo všetkých, ktoré som kedy piekla :-D Minule som na sestrinu grilovačku piekla rovno dva a už recept koluje po kamarátkach a kolegyniach :-D Už som ho piekla vo verzii slivkovej, jahodovej, lesné ovocie a ďalšia bude marhuľová (už aby dozreli). Recept nájdete tu.


3. Vysněné povolání?
Všetky chceli byť princezné, ja som chcela byť kozmonaut. Vidíte, divná som bola od malička :-D Potom som chcela byť sekretárka, so sestrou sme mali porobené vizitky a na prázdninách sme sa hrávali, že máme firmu. Ona bola šéf a ja sekretárka. Ako klienti boli všetky možné mená zo seriálov, ktoré chodili v telke. Bol medzi nimi dokonca aj sám J.R. Ewing :-D A pamätáte si, ako mali taký ten telefón a stlačili "čudlík" podľa toho, na ktorej linke bol dotyčný človek? Aj to sme robili, všetko do detailov... V 13 som povedala, že budem inžinierka a začala som si kresliť všelijaké domy. Sen sa splnil, najprv som absolvovala stavebnú priemyslovku, potom Stavebnú fakultu STU, aby som skončila na úrade práce. Aby som pokračovala, tak po projekcii domčekov som chcela projektovať mosty a podobné blbosti (neskutočne ma bavila statika), až som nakoniec zakotvila pri stavbách dopravných a to sa stalo mojou vysnenou prácou. Neviem, či sa mi ešte k tomu podarí vrátiť, predsa len je o už dlhá doba, čo sa tomu nevenujem (iba príležitostne). Takže vysnené je to, čo som vyštudovala, veď som si tam nervy neničila len tak z nudy alebo kvôli titulu.
Ale keby sa to nepodarilo, tak by som brala niečo kancelárske a s počítačom. Rada robím na počítači a vymýšľam somarinky (koláže, reklamy...), starať sa o webstránky (napr. o našu dedinskú, lebo je to hanba a príšernosť). No a keby to malo byť niečo kozmetické, keď už šaškujem s kozmetickým blogom, tak by som sa nebránila robiť v kozmetickom e-shope, mať k dispozícii tovar a robiť swatches na laky na nechty. Aké by to bolo super, keby pri každom bola reálna fotka :-).


4. Ovládáš nějaký cizí jazyk? Jakým jazykem by ses chtěla dorozumět?
Najprv to bola nemčina v treťom ročníku základky, ale bol mi to strašne nesympatický jazyk (čo sa nezmenilo) a presedlala som na angličtinu. Pri tej som ostala doteraz, aj keď by som ju chcela vedieť na inej úrovni. Ešte kým čítam, tak to ujde, ale pri počúvaní rozumiem asi tak každú druhú vetu a kým si jednu preložím, už hovorí dotyčná tretiu :-D Obdivujem Tayu a iné blogerky, že blog píšu v angličtine. Vzhľadom na to, že Beauty by Suzi figuruje na mnohých zahraničných stránkach, chcela by som, aby mi rozumeli aj kočky zo zahraničia. Ale to už by bola zase robota navyše prepisovať to do angličtiny, ale ktovie, už raz som to skúsila, uvidím, čo z toho vznikne. Keď ale ja som si nie celkom istá, či by to bolo správne napísané, niekedy mám problém hodiť aj nejaký štek do videa (tam aspoň pomôže názorná ukážka) :-D. V každom prípade som viac začala pozerať filmy s titulkami, nie s dabingom. Učila som sa chvíľu aj ruštinu a mám doma knihu španielčiny, ku ktorej sa dokopávam už asi dva roky. Čo ma ale vždy fascinovalo, bola francúzština.

5. Za co utrácíš v rámci kategorie “pro radost”, když ne za makeup?
Určite bižutéria, akú si neviem vyrobiť, inak si ju vyrábam sama. Ďalej sú to voňavé alebo dekoračné sviečky, motýlikovia, materiál na rôzne handmade techniky, vyšívanie, anjelici, Hello Kitty, čaje a handmade výrobky z trhov. Nesmiem zabudnúť na knihy, ktoré z výdavkov tvoria najväčší podiel, lebo ja som strašný knihomoľ.


6. Seznamuješ se snadno s neznámými lidmi?
Ani nie. Keď som bola mladšia, tak to problém nebol, ale po rôznych skúsenostiach s rôznymi ľuďmi si už spoločnosť vyberám. Na základe toho sa niekedy pri komunikácii až príliš kontrolujem a výsledok je skôr taký, že trepnem nejakú blbosť. No ale keď si niekoho obľúbim, dokážem ísť proti svojím zásadám, čo sa mi zväčša vypomstí :-/ Virtuálny kontakt, to je ale iná káva. Tam problém nemám. Ale tak zase nie som žiadna netykavka, aby som sa cudzích stránila. Takže stretko s inou blogerkou alebo rovno s niekoľkými? Nie je problém, rada spoznám tú svoju obľúbenú aj osobne. Medzi úplne cudzími sedím ticho ako pena a pozorujem okolie a radšej sa nezapájam, kým nezistím, o koho sa jedná. Keď nemám k téme čo povedať, tak som ticho. No a najhorší prípad, keď je zmyslom toho človeka, čo bolo v minulej epizóde nejakej primitívnej reality show, alebo kam sa pôjde hýriť. S takým si veľmi nepokecám :-D Ale keď mi človek sadne, k tomu má ešte aj rovnaké záujmy, neviem prestať a "huba" mi ide ako "verklík" :-)

7. Čteš knížky nebo preferuješ internetové čtivo?
Ako bolo spomenuté v bode č.5, knihy sú môj život a najviac utrácam za ne (teda v rámci nekozmetických záležitostí). Moja knižnica obsahuje 130 kúskov, čo je máličko. Obľubujem fantasy, historickú literatúru alebo literatúru založenú na historickom pozadí, starú dobrú klasiku alebo detektívky. Naopak nemám rada čisto ženskú literatúru. Kúpila som si niekoľko knižiek z antikvariátu. Zbožňujem tú ich vôňu, zažltnuté stránky, e-knihy sú pre mňa niečo nepochopiteľné, potrebujem listovanie, to má pre mňa skutočné čaro.

8. Co je tvá nejhorší a nejlepší vlastnost?
Som strašný puntičkár a všetko musí byť dokonalé, všetko si strašne beriem k srdcu a všetko strašne prežívam, dokážem sa nasr...ť kvôli takej banálnej prkotine, až to bolí, tá prkotina ma niekedy vie aj neskutočne vytočiť, som netrpezlivá, najlepšie by bolo, keby bolo všetko hneď a všetko chcem robiť naraz a nič nedokončím :-D Niekedy som až príliš skromná a dosť samú seba zhadzujem.Aby toho nebolo málo, rýchlo sa vzdávam, niekedy ešte skôr, ako niečozačnem. Jednoducho moja hlava si povie, že to nedokážem, tak sa ani nepokúsim :-/.
Tú dobrú budem hľadať ťažko po vymenovaní tej najhoršej / najhorších. Asi spoľahlivosť a z časti by to puntičkárstvo mohlo byť aj tu v kladných, lebo neznášam odfláknutú prácu. A dokážem sa tešíť aj z maličkostí a nie som náročná.

9. Chodíš se večer bavit mezi lidi nebo preferuješ komorní společnost?
Raz za čas môže byť aj spoločnosť, ale preferujem skôr tú komornú atmosféru. Nikdy som po nejakých veľkých akciách nechodila, nemám k tomu vzťah a v tridsiatke chodiť hýriť mi príde trápne. Radšej nejaký výlet spojený s opekačkou a popíjanie vínka, ako sa zatvoriť na nejakú chatu a slopať tam, to nie, to už vážne nie.

10. Kdybys neblogovala, mezi jaké činnosti bys podělila volný čas, kterého by najednou bylo nejspíš mraky?
Tomu verte, že by ho bolo mraky :-D Každú jednu vec nafotiť, čo ak raz budem tie fotky potrebovať, potom ich upraviť, nehovoriac o sto záberoch nechtov, oka... Upravovanie, písanie, zálohovanie, kolom dokola.
Len ja neviem, čo by som s toľkým časom robila :-D Ja stále musím niečo robiť, nedokážem len tak lenošiť. Takže aj keď nelakujem, nenatáčam, nepíšem, neupravujem ... , tak robím to, čo som robila predtým, čo robím teraz, aj keď v menšom množstve - vyšívam, čítam, tvorím, chodím na prechádzky, bicyklujem... Aspoň by som konečne dokončila tie obrazy od Alfonsa Muchu a vyšila vankúš do kuchyne :-D


Ale na svoju obhajobu podotýkam, že to nie je až také zlé. Viem, že pri tom sedím dosť a venujem tomu až príliš veľa času, ale keď niekam idem, blog nechávam za dverami. Som obyčajná baba, upravená tak, aby sa ľudia nezľakli, väčšinou s jednofarebnými nechtami. Často si robím srandu, že čo keby ma niekto spoznal, čo si pomyslí, že hento je beauty blogerka? :-D Nelietam ani po obchodom a nefotím cenovky, nesledujem akcie, aby som prinášala infošky :-D Túto časť s radosťou prenechám iným :-).

Nebudem menovať nikoho, lebo už tento TAG tu bol veľakrát a tie, ktoré som chcela, už menované boli. Takže tentokrát to nechávam po tejto stránke na voľný výber. Ktorá chce, nebola ešte menovaná a má záujem, nech sa páči. :-)

Pekný deň!


15 komentárov:

 1. Ha... tak tá najlepšia a najhoršia vlastnosť je presná... :D :D :D :D :D Už dávno obdivujem ako je všetko u teba také vypinkané a presné... u mňa skôr "roztomilé"... :D :D :D teda ja si to tak nazývam a to, že sa podceňuješ a zhadzuješ.... z toho Ťa musíme čím skôr vyliečiť, lebo nám to ide dosť už na nervy... :D :D :D :D Ty si jeden úžastný talentovaný a výnimočný človek... tak s tým už prestaň... :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. PS: Čo? Všetky reality shows sú Super! Teraz pozerám mama ožeň ma vždy mi to neskutočne zdvihne ego a zabávam sa... dokonca tam máme jedno dievča z našej dediny.. o to je to ešte lepšie! (Určite hútaš ktorá... tak potom tá najkrajšia. :))

   Odstrániť
  2. hahahahaaaaa :-D :-D :-D ty ma vieš vždy tak pobaviť. pre mňa sú všetky reality show odpad, no :-D minule muco prepínal kanály a bežala tam nejaká noc a deň, či aká kravina. len viem, že som mu musela zdvihnúť sánku, čo mu od údivu a pohoršenia padla na zem a keď sa spamätal, tak písal rozhorčený status na FB, čo on bežne nerobí :-D

   Odstrániť
  3. Noc a deň? To je úplne hrozné, ani neviem o čo tam ide... ale Farmár hľadá ženu, alebo Mama ožeň ma, alebo zámena manželiek.... SUUUZZZIIIII VEĎ TAM IDE PREDSA O LÁSKU! :D :D :D :D

   Odstrániť
 2. Mladší česká kolegyně si musela vygooglovat i lekvár :D
  "som netrpezlivá, najlepšie by bolo, keby bolo všetko hneď a všetko chcem robiť naraz a nič nedokončím" - přesně sedí na mě :D Všechno musím mít hned, před chvílí už bylo pozdě a dělám milion věcí naráz a ve finále udělám prd :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. kurník šopa, to mi nenapadlo :-D mne len hneď tá šiška, aby sa nikto nečudoval, prečo dávame na knedľu lekvár :-D u mňa to platí ešte dvojnásobne, lebo sa chcem všetko naučiť, všetko chcem vedieť a všetko stojí za prd, lebo sa tomu nevenujem na 100% :-D

   Odstrániť
  2. Cácorko, tým lekvárom si ma pobavila! :-*

   Odstrániť
  3. mňa tiež :-D bolo to milé :-)

   Odstrániť
 3. Aj ja som bola cudna, chcela som byt agentom FBI alebo CIA alebo prvou zenou vo F1 :D Pekny Tag :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :-D agent je super a o formulke ani nehovorím. ale agent a ufo, to je ešte len pecka :-D ako v Aktách X :-) ale tak vieš, keď som bola škôlkárka, leteli matriošky, aurory a kozmonauti, nejako sa to odrazilo aj na mne :-D

   Odstrániť
 4. A ja som chcela vždy byť zmrzlinárka alebo pracovať v knižnici keď som bola mladšia :-) Knihy ma držia doteraz a rada by som niekedy napísala vlastnú. Ale to je skôr taký sen ako byť princeznou :-)
  Receptom na koláčik si ma potešila, moc rada pečiem a isto ho vyskúšam. Inak ja som zasa odborníčka na cheesecake :-)
  A moc dúfam, že naživo sa budeme mať o čom baviť ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. fíha, a o čom by bola? :-)
   teším sa, že som inšpirovala :) ja tvaroh moc nemusím, ale keď mi také niekto ponúkne, tak aj tak väčšinou neodmietnem :-D na stretko sa veľmi teším aj ja ;-)

   Odstrániť
 5. Děkuju Zuzi, ráda jsem si u tebe početla :) Překvapilas mě hlavně s tím povoláním, nějak jsem tě na technický obor vůbec netipovala! Ale vlastně, proč ne - je to sympatické. Líbí se mi takováhle povolání, kde máš před sebou úkol a jeho výsledky jsou jasně zřetelné a viditelné a hlavně k použití.
  A za tvou manuální zručnost tě neskutečně obdivuju, krása co všechno umíš vyrobit! Chtěla bych mít z půlky tak šikovné ruce jako jsou ty tvoje... :)
  Verunka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem a som rada, že sa páčilo :-) my sme taká technická rodina, ono to akosi vo mne driemalo. síce sa to zameranie s vekom menilo, aj keď to stále bola stavarina, ale keby sa to dalo zvládnuť naraz, tak študujem všetky tri zamerania, lebo ma bavili všetky :-D no a handmade, hlavne to vyšívanie, sa stalo mojou úchylkou počas výšky. nejako som sa musela odreagovať od učenia počas skúškového :-) časom prišli tie ostatné techniky :-)

   Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.