7. júla 2013

Vôňa ružíAutor: Kat Martinová
Originál názov: Scent of Roses
Väzba:  pevná
Počet strán: 328
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2007

Pri upratovaní som našla v mojej knihovnici túto knihu. Viem, že som už zopár krát povedala (alebo aj napísala), že nečítam knihy typu Kat Martinová, Vasilková ap.. Ale priznávam sa, túto som si kúpila dokonca sama a dobrovoľne bez mučenia už dávnejšie. Táto kniha ale nie je o grófoch, vojvodkyniach a obrovskej láske...  Je o niečom inom,  dokonca sa odohráva viac-menej v dnešných časoch. A hlavne má to, čo ja aj pri takejto ľahkej literatúre vyžadujem, a to niečo je do reality zakomponované niečo nereálne.  Jasné, že nereálne je v týchto knihách už len to, že sú všetci tak neuveriteľne dokonalí. Ale v tomto prípade hrajú hlavnú úlohu. A ja duchov a iné potvorky v knihách rada. Odhliadnuc od toho, že v knihe sú chyby, nelogické spojenia a preklepy, čo dávam za vinu osobám, ktoré robili korektúry, to celkom ušlo. Jasné, že teta autorka sa nevyhla pasážam tak typickým pre tento štýl. Myslite si o mne čo chcete, ale toto písané porno som preskočila a pokračovala v čítaní normálnych vecí. Ešteže tam toho nebolo až tak veľa a venovala sa tomu, čo si zvolila ako hlavnú dejovú líniu.


Hlavná postava v tejto knihe je 30 – ročná Elizabeth Connersová. Po rozvode s manželom, úspešným maklérom, ktorého nachytala počas stretávky zo strednej školy, ako si to rozdáva v ich aute s miestnou radodajkou, sa z Los Angeles presťahovala do svojho rodného mestečka San Pico. Pracuje na miestnej klinike ako sociálna poradkyňa. V meste majú farmu Teen Vision, ktorá sa nachádza na pozemkoch spoločnosti Harcourt Farms. Je to akýsi program pre problémových chlapcov. A sem práve prijali jedného z Elizabethiných zverencov Raula Pereza. Cez neho sa dozvedá o jeho strachu o svoju tehotnú sestru a poprosí ju o pomoc. A tu sa to všetko začína.
Maria Santiagová sa jej zdôverí, že sa v ich dome deje niečo divné a prichádza to v noci. Jej matka bola chorá, mala nádor na mozgu a s ním spojené vidiny, a tak sa bojí, že aj ona je chorá. Po návšteve lekára však zisťujú, že je úplne v poriadku a na rad prichádzajú psychologické sedenia s Liziným šéfom. Liz sa začne o jej prípad zaujímať viac, hoci veľmi neverí tomu, čo Maria vraví, pretože to predsa nie je možné. No jedného dňa, keď sa Maria bojí zostať sama doma, Liz príde na noc k nej a od tej noci je jej jasné, že sa Maria spolu s manželom musia z domu odsťahovať. Začne podnikať kroky, aby zistila, čo sa tam vlastne deje.

A viac už neprezradím :-)

Prajem krásnu slnečnú nedeľu!

4 komentáre:

 1. Môžeš to Ty takto ukončiť?! Normálne ma to zaujíma =D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. môžem :-D a musím :-P keď som si pozerala "referát", čo som si ku knihe napísala, už by bolo všetko prezradené, takže radšej len takto :-)

   Odstrániť
 2. Znie to zaujímavo :) Ja osobne čítam všetko čo ma zaujme bez ohľadu na žáner či spisovateľa. Ale musím sa priznať že mám pár svojích obľúbencov:) O tejto knihe som nepočula. Až teraz :) Knihy kde vystupujú staršie hl postavy sa mi nepáčia ale ten dej znie strašne zaujímavo!!!Určite sa na ňu pojdem pozrieť. Ďakujem za tip :)
  http://nalensworld.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja nemám obľúbeného autorka, či autorku, no žánre už hej :-) tipy mi dáva buď sesternica, alebo mi príde katalóg z Ikaru a už krúžkujem :-D väčšinou ma zaujme niekoľko vecí :-)

   Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.