30. októbra 2013

Anjel medzi tieňmi


Autor: Lucy Maud Montgomeryová
Originál názov: Among the Shadows
Väzba: pevná
Počet strán: 256
Vydavateľstvo: Mladé letá
Rok vydania: 2008

Anotácia:"Devätnásť novoobjavených príbehov od najobľúbenejšej kanadskej autorky. Postavy príbehov, ktoré žijú v zdanlivo jednoduchom prostredí mesta a vidieka, ukrývajú v sebe silné emócie a vášne, poskytujú obraz tých najrozmanitejších ľudských charakterov, poznačených intrigami, pýchou, žiarlivosťou, neverou, ale aj ušľachtilými skutkami, ktoré sú vždy odmenené. Čitateľ je svedkom aj nadprirodzených okolností, a aj stretnutia s "duchmi", ktorí sa však ukážu ako reálni ľudia."

Lucy Maud Montgomeryová sa nám všetkým automaticky spojí a Annou zo Zeleného domu. Kým knihy o Anne mám všetky, z ostatných jej diel mi ešte nejaké chýbajú. K meninám som dostala jednu z chýbajúcich kníh - Anjel medzi tieňmi.

Ak čakáte knižku v pravom slova zmysle, tak asi trochu sklamem. Jedná sa totiž o súbor devätnástich krátkych poviedok, ktoré boli pôvodne uverejnené v kanadských časopisoch, či novinách. Hlavnou pointou týchto príbehov je nadprirodzenosť a trochu tá temnejšia stránka života. Píše tu o duchoch a strašidelných príhodách, či vraždách a priznám sa, že mi pri väčšine bolo aj ľúto, že to nepokračuje :-).

Zo začiatku sa mi to veľmi zle čítalo. Hlavne v autobuse. Bolo to také miš-maš a ja som mala v tom trochu bordel. Po pár stranách som si uvedomila, že veď ja neviem, o čom to je. Tak jedného večera som zobrala knihu, odišla do kuchyne, uvarila si čaj a začala som odznova. A čuduj sa svete, o pár hodín som mala za sebou 70 strán, takže to išlo veľmi rýchlo.

Jedna poviedka má priemerne 12 strán, najdlhšia má 56 strán a najkratšia 5. Keby som načrtla bližie k jednotlivým príbehom, asi by som všetko prezradila, takže dnes len toľko :-).

Prajem pekný deň!

2 komentáre:

  1. Já mám i docela ráda soubor povídek, takže mně by nevadilo. :) A přesně to znám taky - čtu, čtu a najednou nevim o co go. :)) Hlavně ve chvílích, kdy čtu a všichni kolem mě si "ohleduplně" povídají...:D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. mne to tiež nevadilo, len presne, to vyrušovanie okolo. vždy som si ju zobrala do autobusu a tam deti vyhrávajúce z mobilu, tam rádio, či klebetenie, nedalo sa sústrediť na to :-/ zrazu som nevedela, či postava bola tu, či tam a vlastne ako to dopadlo??? dokážem to ignorovať, ale len do určitej miery...

      Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.