7. júla 2014

FIFA World Cup Brazil 2014


Ani neviem, ako sa to prihodilo, nie som futbalový fanúšik (teda zápas Myjavy alebo taký dedinský futbal ešte dajme tomu), ale zrazu som lakovala nechty farbami Brazílskej vlajky :o). Už dlho mi v hlave vŕtala žltozelená kombinácia, tak som to využila a prihodila k nej rovno aj modrú a bielu. Nechty ku Dňu nezávislosti som pridávala len na Facebook (a iné moje účty), z tých príspevok nebude, ale toto je už celosvetová záležitosť, tak som sa nakoniec rozhodla dať ich aj sem. Sranda musí byť.

I had a idea - yellow/green nail art. I´m not a big fan of soccer but I suddenly painted my nail in a brazil colours :o). The world lives with soccer so here is my nail art inspired by World Cup. The nail art for The Fourth of July are only on my Facebook.

Použité laky / Used nail polishes:
 • Ados Nail Art, 8
 • Astor Pro Manicure Already Dry

K postupu asi toľko, že po podkladovom laku som nalakovala nechty brazílskymi farbami a nechala som to zaschnúť. Ako prvú som si zobala na mušku "loptu", pripadala mi najjednoduchšia - najprv stredný päťuholník, potom bočné a pospájať ich. Keď tak na to pozerám, ako mám naklonenú ruku, tak ten päťuholník vyzerá trochu deformovane. Potom som rozklepanou rukou spravila na striedačku farebné prúžky a vlajku Brazílie som si nechala nakoniec. Najprv som začala akrylovou farbou, ale bolo to akési upatlané, tak som to umyla, zobrala bodkovač, spravila štyri oporné body a štetcom a lakom ich pospájala. Bodku som spravila najväčším bodkovačom a ešte ju trochu rozšírila, nakreslila do nej prúžik a najmenším bodkovačom som spravila bodky symbolizujúce hviezdičky, ktoré sú na vlajke. Treba si opakovať, že nesmiem to nakresli opačne, aby sa to nakoniec aj tak stalo :-D Našťastie sa to dalo pekne prerobiť, len to prvé bolo vydarenejšie. V bielom prúžku je nápis Ordem e progresso, ktorý som nahradila strieborným glitrovým zdobiacim lakom Ados, ktorý na fotkách aj tak zaniká. Potom som si spomenula na futbalový Jolly Jewels a tak som ho ešte tesne pred fotením použila na palec :-).

I used a base coat and then I applied brazil colours. I let it dry. I paint the pentagons with black acrylic colour and connect them with lines. Then I paint with a brush stripes. At the end - a brazil flag. I painted a yellow rhombus, then I made a big blue dot with the biggest dotting tool, the I painted a stripe with white nail polish, I made some small dots which represent the stars and I painted the silver glitter stripe on the white stripe which represents "Ordem e progresso". I used glitter nail polish by Jolly Jewels on the thumb finger.


Pekný deň! / Have a nice day!


10 komentárov:

 1. The hole world is in football fever and your nails too. The design is gorgeous!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. No super, také nejsem fotbalový fanoušek já radši hokej to ano. Nehtíky jsou moc povedený :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To je paráda :)) Ani já se nepovažuju za fotbalovýho fandu, ale nehty nejde neobdivovat ! :) Jestli jsem pochopila správně, tak to ani nebylo vyloženě plánovaný, takže to klobouk dolů, krásný. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. veru neboli plánované :-D ale tak aj napriek spontánnosti som s nimi bola celkom spokojná :-) ďakujem!

   Odstrániť
 4. Vyhraješ si jen co je pravda :) Mě sice fotbal nebere, ale krásné to máš.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ani mňa, ale sranda musí byť, bolo to fakt spontánne :-D pozerala so telku a pritom si čmarikala na pazúriky :-) ďakujem ♥

   Odstrániť
 5. sice nie som futbalovy fanusik, ale fanusik tvojich nail artov som... skvele.. :-)

  OdpovedaťOdstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.