3. septembra 2014

Dermacol One Coat Extreme Coverage Nail Polish, 138, 139 & 147 + nail art


Dnes si zoberiem na mušku laky od Dermacolu. Najprv ku mne prišiel na zrecenzovanie jeden kúsok a v júli mi prišlo ďalších päť. Dovtedy som nemala ani jeden, to priznávam, prvý som si kúpila po tom prvom zaslanom. Ako prvé ma na lakovanie zlákali dva, ktoré som sa rozhodla skombinovať a spraviť s nimi rýchly vodolepkový nail art (video návod na použitie vodolepiek je tu). Aby som si ušetrila čas na príspevky, hneď napíšem aj niečo o dvoch hlavných hrdinoch a jednom vedľajšom. Keďže je príspevok zase nekonečný, tak ho tu na chvíľku preruším.


Nová kolekcia pätnástich odtieňov.
"Farebné laky dodajú nechtom krásny pestovaný vzhľad. Inovatívne zloženie v kombinácii s jedinečným plochým štetčekom zaistí jednoduchú a rovnomernú aplikáciu. Vďaka vysokej koncentrácii pigmentov v textúre stačí iba 1 vrstvička. Dobre k nechtom prilne a zaschne behom 120 s. Po nanesení vytvorí na nechte hladký, veľmi lesklý povrch."
Prehľad odtieňov tu: http://www.dermacol.sk/dekorativna-kozmetika/nechty/laky-na-nechty/nail-polish-2014

No, takže... Objem 10 ml kúpite za cenu cca 3 €. Štetec je vážne fajn, vyhovuje mi a veľmi dobre sa s ním lakuje. Konzistencia bude záležať asi kus od kusu, lebo v prípade týchto troch bola odlišná. Povedzme si na rovinu, ak si ho donesieme z obchodu, a to sa týka všetkých značiek takto vystavovaných, tak podľa toho, ako dlho sa vyhrieval v regáli. Vadí to aj vám tak ako mne, že beriem z regálu zohriatu fľaštičku? Veď laky by mali by na chladnejšom (a tmavšom) mieste. K schnutiu sa vyjadrím tu, nemôžem povedať, žeby bol lak suchý do 120 sekúnd. Bohužiaľ ani na dotyk. Ku krytiu sa vyjadrím pri jednotlivých odtieňoch. Výdrž bola necelé dva, čo bola slabota vzhľadom na údržbu pred lakovaním a použite spodného aj vrchného laku.

č. 147

Tu postačí aj jedna silnejšia, ale jedna tenká a druhá na vylepšenie nie je na škodu. Odtieň má hnedý podtón. Lakoval sa mi lepšie, ako nasledujúci lososový, tu bola konzistencia v poriadku.


 č. 139

Lososový so zlatým mikro práškom. Tu sa o "one coat" hovoriť nedá, je treba tak tri vrstvy, lebo aj v druhej vrstve ešte nechával holé miesta. Keď som chcela dať dve, musela som dať silnejšie vrstvy. Lenže v tomto prípade na štetci bolo laku viac, konzistencia je hustejšia a nedalo sa mi zájsť bližšie ku kožičke. V prípade nail artu som to nechala tak, už som nemala čas na babračku, no potom pri samotnom som si už na tom dala záležať viac.


 č. 138

Ružový trblietavý so strieborným shimmerom. Dala som ho v jednej vrstve na lososový, samotne som ho skúsila na palec a ešte v štvrtej vrstve presvitali končeky (na fotke to ani nevidno). Lepší bude ako vrchná vrstva podobného farebného na moju dĺžku nechtov, dievčence s krátkymi nechtami nech sa rozhodnú samy. Mne sa samotný veľmi nepáčil a lak s takýmto krytím  bohužiaľ nemá čo hľadať v kolekcii "One coat". Tu bola konzistencia redšia a musela som si dávať pri lakovaní pozor.A predstavením lakov som sa dostala konečne aj k nail artu. Znova som siahla po vodolepkách a tieto farby si pýtali tieto one stroke ruže. Tu snáď už niet čo dodať.Uvidím, ako dopadnú s výdržou tie ostatné, ale toto bol slabý výkon. No poznáme to, jedna fľaštička je zlá, druhá je lepšia, takže napísať objektívne stanovisko sa nedá. Ešteže nemám s tým nejaký extra problém, pretože s jednými nechtami dlho nevydržím :-). Bohužiaľ "one coat" bez vlastnosti krytia v jednej vrstve, to asi nebude v poriadku ani v ďalšej...

Budem rada, ak sa podelíte so mnou o vaše skúsenosti s lakmi od Dermacolu.

Pekný večer!


4 komentáre:

 1. O-ou, nečekala jsem, že mě nějaký lak Dermacol ještě zaujme ( alespoň ne z téhle kolekce ), ale 139 je taaaak pěkný, že ho asi vážně chci. :)) A 138-ka mu sluší - jinak s tou je to vážně přešlap, že prý One coat :D
  Nail art je krásný, zejména ta poslední fotka se mi hrozně líbí. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dať kolekcii názov one coat a zaradiť tam laky, ktoré nekryjú je krok dobre mimo :-/ Iba sa to stane objektom kritiky. Uvidím, aké budú tie ostatné, zatiaľ vyzerajú, že by mohli byť ako červený :-)
   Ďakujem :-)

   Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.