10. septembra 2014

The 31 Day Challenge 2014: 01-10 Colors

Ahojte!

Je tu prvá rekapitulácia challenge. Dnes skončila prvá téma, ktorou boli farby a ak ste mali čo i len trochu záujem, tak ste nechty videli na niektorej sociálnej sieti a sledovali ste, ako som sa s jednotlivými bodmi popasovala. Teraz sa dozviete o lakoch, ktoré som použila, prípadne postup, alebo čo ma inšpirovalo a čo bolo na palci :-).

01. Red nails

Už dlho mi v hlave vŕtal nápad s dizajnom, ktorý by pripomínal dres roztlieskavačiek... Kým sa dočkáte toho, ktorý mám v pláne, tak som spravila aspoň tento. Kresliť tie prúžky rukou si netrúfam, takže tu mám pomocníka v podobe pásky na nechty. Bolo trochu o nervy to tam nalepiť, aby to bolo čo najrovnejšie :-D Vybrala som si dve červené, aby sa tenší pásik líšil od končeka. Pozornému oku neušlo, že na prstenníku sú farby vymenené. Zámerne, pochopiteľne. Bola som prekvapená, aký úspech zožalo takéto jednoduché prevedenie.

► Miss Sporty Nail Expert Manicure Strong Growth
►  GOSH Nail Lacquer, 60 Lambada
Essence LE Happy Holidays, 02 Run, run Rudolph!
► Astor Pro Manicure Already Dry!


02. Orange nails

Arvonka prednedávnom robila jedny oranžovo-zlaté nechty a mne bolo hneď jasné, že túto kombináciu použijem tu. Aj keď nie úplne rovnako, ale muselo to byť, lebo smi tá kombinácia veľmi páčila. Spomenula som si na Shirley Temple a aj hral hlavnú úlohu.  Zvyšok doplnila inšpirácia mehndi (tetovanie hennou) a toto som už kreslila čiernou akrylovou farbou ako mi pod štetec prišlo :-).

►  Gabriella Salvete Base Coat
Rimmel Coctail Colour, 120 Shirley Temple
► Astor Pro Manicure Already Dry!
► čierna akrylová farba

03. Yellow nails

Tu nastala žltá kríza... Nie a nie nakresliť včelu. Nie, tá včela tam musí byť za každú cenu. Na papier som ich nakreslila niekoľko, jedna stála za to. Keď sa mi konečne podarilo spraviť takú peknú aj na necht, ja si to oškriem! Skoro som zošalela. Spravila som teda ďalšiu, ktorá teda nič moc, ale priznávam sa, že som sa už na to vykašľala, lebo nervy a prázdne brucho ďalšiemu tvoreniu už nenahrávali :-/ Každopádne, páčili sa aj tak, čo som nechápala. Na palec som spravila včielkový dizajn v podobe prúžkov, ukazovák  malíček sú len poglitrované a ako sa robí prstenník si môžete pozrieť v mojom starom videu tu.

► Ados nail art, 8
► Astor Pro Manicure Already Dry!
► čierna akrylová farba

04. Green nails

A sú tu pyžamkové nechty. Alebo podľa Veve košieľka :-) To pyžamo bolo totiž prvé, čo mi pripomenuli... Tieto sa asi nepáčili tak, ako mne, lebo dostali najmenej srdiečok :-). Pôvodne som chcela spraviť také všetky, no inverziu som nakoniec nechala len na palci. Opäť mi pomohla páska a dorobila som ešte zopár bodiek.05. Blue nails

Och, či som z týchto mala radosť. Tá mozaika dopadla lepšie ako som si predstavovala (aj keď nie lepšie ako na papieri :o)). Predsa len to bolo "free-hand", žiadne pásky tentokrát. Ale dosť mi nahrávalo použitie pieskového laku a čiernej akrylovej farby, s ktorými sa kreslí ľahšie. Opäť som zaradila obľúbený pieskový lak a po prvej fotke som pridala ešte glitrový lak na prostredník, lebo tam vyzeral dosť smutno.

► Gabriella Salvete STARS Enamel, 14 Blu Imperiale
► Astor Pro Manicure Already Dry!
► čierna akrylová farba

06. Violet nails

V príspevku s mašličkovými nechtami som spomenula, že asi vytvorím aj fialovú verziu. Tak som to využila teraz, skôr ako zabudnem, skôr ako bude na ne čas. Vybrala som obľúbený Lavender love, ten bol viacmenej na 90% istý. Farbu na mašličku som zarobila s akrylových farieb v pomere jeden diel modrej, jeden diel červenej a tri diely bielej. Mašlička sa kreslila ľahšie ako na pieskový, aj keď moja ruka je ešte stále neistá a nie je to bohvieké rovné. Viac som sa zdesila večer, keď som zistila, že som zabudla dať mašličke spodný oblúčik. No jasné, je to hotová tragédia :-D Kecám...

► Gabriella Salvete STARS Enamel, 13 Lavender Love
► Astor Pro Manicure Already Dry! 
► biela, modrá, červená a čierna akrylová farba

07. Black & White nails

Povedala som si, že by nebolo od veci spraviť ešte jedny len na končekoch nechtov. Úplne to zvádzalo ku kombinácii francúzskej manikúry s nejakým čiernym dizajnom. Vybrala som si bodky a rozdelenie pol na pol. Ten spoj mi trochu nevyšiel, ale inak som bola veľmi spokojná a strašne sa mi páčila fotka v čiernobielom prevedení.

► Gabriella Salvete White Special 
► Astor Pro Manicure Already Dry! 
► čierna akrylová farba


08. Metallic nails

Baby, povedzte mi, prosím, prečo som sa nedržala plánu zobrať si tyrkysovú alebo striebornú, lepšie povedané obe, ale siahla som po najškaredšom a najhroznejšom laku, aký vlastním. Nie, nepáčili sa mi, pozerala som na ne ako na diabla. Lenže keďže na páskové nechty som si chystala podklad deň dopredu, aby som mala istotu, že je lak dobre zaschnutý, nebolo kedy prerábať. A premaľovávať tie okienka ručne, to už duplom nie, mala som doma inú robotu, ktorá nepočkala. Po čase som si na ten výtvor zvykla, ale aj tak. Grrr...


09. Rainbow nails

Ten nepodarený predchádzajúci výtvor chcelo nejako vyhnať z hlavy. A tak som rada, že sa mi dúhové nechty podarili lepšie, ako minule a lepšie, ako vyzerali v mojej hlave. Zvolila som opäť bodky, myslím, že je každej jasné, ako som to spravila. Snáď len mala poznámka k tomu, že farba samotných bodiek na nechte zodpovedala ďalšej, ktorá bola v dúhe v poradí. Problém trochu nastal pri ukazováku, lebo už nič nenasleduje, ale vyriešila som to aspoň tak, ako to je. Nechty sa ujali a som rada, lebo z tejto desiatky sú moje najobľúbenejšie :-).

► Melia Silver Nail Polish, N130
► Constance Carroll Diamond Gloss, 370 Sailor Blue
► Astor Pro Manicure Already Dry! 

10. Gradient nails

pôvodné prevedenie
No a teraz po úspechu dúhových robte gradient, ktorý vám nejde. Minulý rok sa mi podaril úplne fantasticky, tento rok som nechty 3x prerábala :-/. Pôvodné prevedenie vidíte vyššie. Páčilo sa mi viac, ale ten gradient zanikol (na fotke viac, v realite to bolo lepšie). V tomto prípade som použila Meliu, ktorá poslúžila ako podklad v predchádzajúcich nechtoch. Gradient bol na malíčku a prstenníku a ostatné boli jednofarebné, no tiež odstupňované. No nemienila som sa vzdať fialovej verzie a tak som ich nakoniec prerobila a ako podklad som použila Catrice. Gradient bol síce pekne viditeľný, ale aj tak sa mi tie pôvodné páčili viac. Zvyšné nechty zostali odstupňované ako predtým, pričom bol odstupňovaný aj glitrový lak. Na prostredníku je jedna vrstva Paris Memories (na Catrice), na ukazováku jedna vrstva Golden Rose (na Misty Mauve) a na palci dve vrstvy Golden Rose (na Wild Lilac). Gradient je vytvorený všetkými tromi odtieňmi fialovej.Tak, to boli informácie a moje pocity ohľadom mojich výtvorov. Obrázkom na záver pripomínam, čo ma čaká v ďalšej desiatke. Ak chcete, môžte mi dať vedieť, ktoré sa z nich páčili najviac vám :-)

Pekný deň!


14 komentárov:

 1. Uf, obdivujem kreativitu a trpezlivosť každý deň :) Ja som sa konečne dostala len k obyčajnému nalakovaniu nechtov :) Najviac sa mi páčia červené, čierno-biele, metalické a dúhové :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dnes sa mi veru do toho veľmi nechcelo :-D uvidím, ako to pôjde s tou kreativitou ďalej. no a predsa si len tie nešťastné metalické našli fanúšika :-))) ďakujem, Soni

   Odstrániť
 2. Fakt obdivuju, jak jsi to parádně zvládla ! Všechny výtvory jsou nádherný, ale nejvíc mě chytla duha, modrá a ty poslední. ♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. vždy som zvedavá, či sa mi to podarí zrealizovať tak, ako som chcela a potom s malou dušičkou očakávam, či niekomu náhodou nenapadlo niečo podobné :o) ale tak prvá téma sa dala, uvidíme, čo bude ďalej, vďaka :-)

   Odstrániť
 3. Wáááu, takový nádherný nehty, to je krása, určitě nějaký vyzkouším, krásné jsou všechny :) Seš šikovná
  veru-life.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Waaau. Mne osobne sa najviac páčia modré s mozaikou, nádhera :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jéééj, ty jsi šikovná, zvlášť ta devítka mě úplně dostala!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Suzi, jedny nechty krajšie ako druhé ! :) Veľmi sa mi tvoje výtvory páčia a teším sa na ďalšie :) Najviac sa mi páčia tie dúhové a modré s mozaikou :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem :-D snažím sa splniť to, čo som si naplánovala v hlave, som rada, že celkom sa mi zatiaľ darilo :-) tento rok ma to ale asi vyčerpáva, no verím, že to už dotiahnem do konca, veď som takmer v polovici :-)

   Odstrániť
 7. Úžasný sleduji je hlavně na FB a musím říci, že se jedeš bomby :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dnešné sa mi opäť trochu nepodarili, radšej som mala dať vločky :-D ale mohlo to dopadnúť aj oveľa horšie, takže som už radšej ticho :-D ďakujem :-)

   Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.