19. januára 2015

Dermacol Color Sensation Nail Polish Advent Calendar: 1/3 IntroductionAko som avízovala, je tu prvý z troch príspevkov o kalendári od Dermacolu (update: ďalší diel tu a tu). Bolo by to trochu drsné spraviť príspevok obsahujúci 177 fotiek, ja sa odmietam vzdať záberov a pridať nejaký jeden-dva, lebo si to kalendár nezaslúži, takže som sa rozhodla pre toto riešenie. Strávila som nad tým dosť času, aby som to odflákla, no nie?
Myslím, že nikomu, kto ma pozorne sleduje na Facebooku, neunikla informácia o tejto veci. Nechcela som veľmi spamovať, tak som nejakú upútavku pridala len zopár krát. Kto ale nevie, tak som dostala k narodeninám od Dermacolu (cez agentúru značku zastupujúcu) tento skvelý kalendár. Nie je tajomstvom, že sa radšej venujem nechtom a tak sa viac cítim ako nechtová blogerka, takže si viete predstaviť, že ma veľmi potešil. Jednak som to nečakala a k tomu bola splnená moja túžba, ktorú som musela zamiesť pod koberec po tom, ako som si odpálila hard disk. Prepáčte mi moje sebectvo, že sa o kalendár s vami podelím len cez fotky, ale ja darčeky nezvyknem rozdávať, obzvlášť keď boli vysnené.
Takže jedného decembrového večera mi bol kuriérom doručený balíček, ktorý skrýval prekvapenie schované v lesklej ružovej taške. Myslela som, že mi prišlo niečo na recenzovanie, takže si viete predstaviť môj myšací piskot, keď som to rozbalila a prečítala si blahoželanie :-D.


S fotením som musela čakať do rána, kvôli foteniu bez blesku, takže som bola netrpezlivá ako decko pred Vianocami. Krabička sa síce dala otvoriť zboku, kde bola prelepená nálepkou... Doteraz sa čudujem, ako som to vydržala. Kalendár bol urobený presne podľa vzoru čokoládových a potešil by rovnako aj keby obsahoval napr. mono tiene. Dal sa zakúpiť ako adventná limitka minulý rok v e-shope a jeho cena bola vyše 20 €, už si nepamätám presne. Obsahuje 23 lakov po 8 ml a jeden, pochopiteľne ten posledný má 12 ml. Na zadnej strane sa nachádzala aj mapka odtieňov. V reklamnom maily bolo uvedené, že odtiene by mali byť jedinečné a nikde inde nie sú. Pokúšala som sa nájsť nejaké podobné zo stálej ponuky, ale keď vás pozorujú ako zlodeja a vy sa nemôžte sústrediť, sa to veľmi nedá. Nieto si ponuku tajne odfotiť. Mrzí ma to, nie, štve ma to, skúsim to ešte niekedy inokedy. Štetec je u všetkých rovnaký, a to mäkký a guľatý, dobre zastrihnutý a lakuje sa s ním dobre.
Predstavím vám teraz jednotlivé odtiene, aj keď v ďalších dvoch príspevkoch texty určite zopakujem.


Kalendár otváral nude lak, ktorý je bledulinko ružový a kryje v dvoch silnejších alebo v troch slabších vrstvách. Občas aj v tých dvoch niekde vznikli tmavé miesta, tak som ešte jednou vrstvou opravila. Tento odtieň si pýta nevestu. Kto ho videl u mňa na Facebooku mi možno dá za pravdu.


Studený červený odtieň (aj keď to na fotke tak nevyzerá), ktorý kryje už v jednej vrstve, ale druhou nič nepokazíte, iba zvýrazníte jeho odtieň. Červená v kalendári rozhodne nemohla chýbať a som rada, že sa na ňu nezabudlo.


Tmavo tyrkysový perleťový odtieň so šedým podtónom a zeleným a zlatým shimmerom. Kryje v dvoch vrstvách. Vzhľadom na perleťový odtieň sa tu vyskytuje aj slabšie ryhovanie, ale nie je to nič, čo by obťažovalo.


No, tento lak bude komický hlavne v ďalšom príspevku, ale aspoň po nejakej dobe uvidíte moje nechty bez farby :-). Neviem presne, akú tu zohráva úlohu, či je to podkladový, vrchný, či len jednoducho priesvitný, ale je pekne lesklý.


Vo fľaštičke sa tvári ako obyčajný modrý, no je to modrý so sivým podtónom. Kryje v dvoch vrstvách a jeho lesk sa mi zdal oproti ostatným slabší, s vrchným lakom vyzerá určite lepšie. Ale je to odtieň modrej, ktorý celkom znesiem.


Nájsť dobrý biely lak je dosť ťažké, rovnako ako jeho lakovanie. Samej sa mi podarilo zohnať poriadny biely až na niekoľký pokus (Gabriella Salvete, 148). Pri bielom laku je dosť dôležitá aj hustejšia konzistencia, aby to nebolo ako pri mojich predchádzajúcich omyloch. Tu sa mi zdala konzistencia trochu viac hustejšia ako hustá, tak som ho trochu zriedila, lebo sa mi zle lakovalo. Krytie by bolo už aj v prvej vrstve, len moje nerovnosti nechtu potrebovali ešte druhú.V každom prípade, tento je veľmi dobrá konkurencia Gabike :o).


Kalendár obsahoval aj dva efektové glitrové a toto je prvý z nich. V priesvitnej tekutine sa nachádzajú strieborné glitre, ktoré sú dostatočne bohaté už po nanesení v jednej vrstve. Trblietky neodstávajú a dole ide ľahko.


Pri čiernom laku platí v podstate to isté, čo pri bielom, Nájsť dobrý čierno čierny lak je tiež dosť ťažké (vďaka za Essence, 144 Black is back). Tento pri troche šťastia kryje už v jednej vrstve, ja som ale dávala dve. Ale tá čierna fakt stojí za to.


Odtieň podobný Gabrielle Salvete, 159. Je oranžovo-červený s miernym neónovým vzhľadom. Krytie by dal už v jednej, ja som pre zvýraznenie dala ešte druhú, vyzeralo to lepšie.


Žuvačkovo ružová s fialovým podtónom, ktorá kryje v dvoch vrstvách. Farba pre Barbie a na leto :-).

 
Po predchádzajúcom ružovom odtieni trochu krotkejší. Svetlá staroružová s hnedým podtónom a krytím v dvoch vrstvách.


Vampy fialový odtieň, ktorý kryje v dvoch vrstvách. Veľmi krásny jesenno-zimný odtieň. Takéto odtiene ma veľmi bavia.


Tmavohnedý so zlatým shimmerom a krytím v dvoch vrstvách. Jeden z tých hnedých, s ktorými nie je nuda.


A tu sa dostávame k druhému efektovému. Priesvitný základ a v ňom zlaté trblietky, rovnaký prípad ako strieborný, takže je veľmi bohatý a postačí jedna vrstva.


Tento lak mi nejaký pripomína, no neviem si spomenúť. Ružovo-fialová so zlatým shimmerom a duochromatickým efektom, ktorý mi trošku na fotkách trochu zanikol, ale veď uvidíte, že vie byť krásny aj bez neho :-). Na svoje nechty som radšej naniesla tri vrstvy.


Zelenú zastupuje tento zaujímavý odtieň so sivým podtónom a jemnučkým tyrkysovým shimmerom. Na zelené veľmi nie som, takže som rada, že to bol takýto zvláštny odtieň a nie nejaký trávový. Krytie v dvoch vrstvách.


Bledo fialový patriaci do kategórie s ružovým podtónom,v tomto prípade dosť silným, Krytie v dvoch vrstvách.


Ďalší nude, tentokrát béžový s ružovým podtónom, podobný Dioru, Incognito (ten v nail arte s Misshou) a Mink od 17.


Ďalší Barbie ružový lak, tentokrát podobný 102 od Gabrielly Salvete. Krytie v dvoch vrstvách.


Dala by sa táto modrá nazvať kráľovskou? No, v každom prípade je to modrá s jemným modrým shimmerom a krytím v dvoch vrstvách :-).


Oceľovo sivý metalický odtieň, krytie v jednej vrstve a aj som ju ponechala, no ako je to o mne a sivých lakoch známe, moje srdce si veľmi nezískal. Kvôli nail artu sa ale hodí v zbierke každý odtieň.


Možno trochu neplánovane, ale podarilo sa im do kalendára pridať aj lak s odtieňom farby roka - Marsaly. Hnedočervený lak, krytie v dvoch vrstvách a jednoducho krásny odtieň.


Nude béžový s fialovým podtónom, podobný Demure Vix bez perlete. Krytie v dvoch vrstvách.


Kalendár ukončíme champagne-zlatým lakom s drobnými glitrami, ktorý kryje v dvoch vrstvách a bol s nich najväčší.

Na záver bonusová fotka :-).


V kalendári boli zastúpené odtiene celkom slušne. Ak sú vedľa seba a nie takto roztrúsené, tak je to pekná farebná škála. Laky sú veľmi dobrej kvality a tie, ktoré mali tú česť vydržať dlhšie na nechtoch, tak tie štyri dni dali. Nikto nechce mať advent na Veľkú noc, či v lete, takže je snáď jasné, že pri takom množstve priestor na bežné nosenie nebol.
Dúfam, že som vás záverečnou fotkou trochu nalákala na zvyšné dva príspevky, rozhodne to týmto príspevkom nekončí, práve naopak...

UPDATE 23.1.2014: Už môžem pridať aj video :-)Pekný deň!


8 komentárov:

 1. Tak toto je sen asi každej nechtovej maniačky :) A posledná fotka ma dosť navnadila a teším sa na ďalšie dva príspevky :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tiež si myslím :-D Veď som aj tancovala tanec radosti :-))) To som rada, že som navnadila, fialové tam máš síce len dve, ale verím, že to kalendáru odpustíš :-)

   Odstrániť
 2. I've never heard about this brand, but it is quite nice such a great advent's calendar. Nr. 15 and 16 caught my eyes instantly. I am very curious how they will look on your nails.
  Great presentation by the way!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. It´s a czech brand and I think it´s also distributed to Romania. I found some e-shop parfumeriamea.ro.
   The idea with advent calendar was great and I´m lucky I own it :-) The number 15 & 16 will be on my blog on Friday, so stay tuned :-)
   Thank you!

   Odstrániť
 3. Takhle barvičky vypadají zajímavě, těším se až je uvidím na nehtech :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslím, že sa budú páčiť :-) Za seba môžem povedať, že som (až na ten šedý metalický) s mixom spokojná :-)

   Odstrániť
 4. Ach, ta poslední fotka ale opravdu umí navnadit. ♥ Moc se těším na články.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A o to išlo, takže som rada :-D Ďakujem :-)

   Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.