8. januára 2015

The Year 2014 with Beauty by Suzi


Radšej neskoro ako nikdy. Príspevok mešká pár dní oproti plánu, no nebola som 2x naladená na písanie. Ako som spomínala na Facebooku, ani na čítanie. Ani teraz som si nie celkom istá, či si dokážem odpustiť nejaké poznámky. Tento úvodný text som prepisovala asi 3x, čo znamená, že nálada na blogovanie sa ešte celkom nevrátila. Ja to robím veľmi rada, veľmi ma to baví, aj mi to chýba. Nie, že by som tu na to kašľala, len som zástanca toho, že keď to nejde, tak nejde. Preto je už ôsmeho a ja píšem prehľad roka, aby som sa vyhla čo najviac negativizmu, ako aj vyjadreniam ohľadom toho, ako to medzi CZ/SK blogerkami minulý rok fungovalo. Keďže o takýchto témach sa u nás neoplatí vyjadrovať, veď každý človek koná podľa svojho svedomia, tak na úvod len malý odkaz v podobe citátu...


Takže tú horšiu časť mám za sebou a teraz ideme k tej (snáď) lepšej časti. Tento rok, aj napriek nie bohvieakému feedbacku, som bola celkom aktívna (116 príspevkov) a keď sa pozriem na ten kus práce, čo je za mnou, som na seba aj celkom hrdá. Keďže projekt, ktorý som mala rozbehnutý na druhom blogu, zaberal dosť času, prestala som postupne písať tou mojou smiešnou angličtinou, no asi by som sa ju mala poriadne naučiť a vrátiť sa k tomu. Každý úspech sa ráta a ja za tie svoje považujem Bellashoot a Pinterest, takže ešte stále má zmysel pokračovať.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

JANUÁR

Január som začala zľahka a rovnako unavene ako tento. Dostali sa na rad laky p2 zo swapu, vytiahla som staršie bláznivé líčenie, jedno súťažné líčenie, ku ktorému boli aj nechty a môj najobľúbenejší príspevok mesiaca - nail art s pieskovým lakom a ornamentami.FEBRUÁR

Vo februári som sa už začala štartovať a bolo toho o niečo viac. Pribudli dve recenzie a hoci nálepky od S-he Stylezone nedopadli najlepšie, príspevok s týmito nechtami sa mi páčil najviac.


MAREC

Prišiel marec, s ním jar a okrem prírody som sa zobudila aj ja. Koláž už hrá farbami a mesiac bol prevažne nechtový. V marci som okrem naháňania pieskových lakov, ktoré som potom dodatočne update-la a je to môj najobľúbenejší príspevok mesiaca, navštívila aj veľtrh Beauty Forum v Trenčíne. V tomto mesiaci bohužiaľ začali moje problémy s viečkami a líčenie sa po inšpirácii sv. Patrikom na blogu neobjaví dlhšiu dobu.


APRÍL

V apríli som mala viac práce s Design by Suzi, takže sa to prejavilo tu. Bol to mesiac, v ktorom som zmenila vzhľad na blogu a za to všetko mohol milovaný California Raspberry od OPI, ktorý som fotila s čerešňovými kvetmi a spolu s lakom od Marionnaud sa delí o top príspevok mesiaca.

MÁJ

V máji som si vyskúšala pripraviť si fotky do príspevku počas návštevy Piešťan. Bolo ťažké tváriť sa pred ostatnými, že fotím kvietky, keď to tak nevyzeralo :-D Aj keď ťažšie by bolo okoloidúcim asi vysvetľovať, prečo si fotím nechty :-D. Aj keď príspevkov nebolo veľa, lebo som trochu ochorela, mesiac bol farebný a ja som sa v ňom zamilovala do SpaRitualu, ktorý je mojím najobľúbenejším príspevkom mája.


JÚN

Jún sme mali nabitý, stále sme boli na nejakom podujatí, z ktorých som robila foto reportáže na DbS a nezostávalo energie nazvyš. Ale opäť som si vybavila nejaké resty z čakárne. Mojím najobľúbenejším príspevkom bol ten hromadný o Astor lakoch. Ešte stále sa teším, akú peknú sladkú úvodnú fotku som im vytvorila :-).


JÚL

Som prekvapená, ako som dobre zvládla aj napriek dovolenke a výletom, mesiac júl. Bol farebný, veselý, ovocný a aj s bonusom k 4. júlu, ktorý bol len na Facebooku a iných sieťach pre mojich amerických fanúšikov. Prispela som aj nechtami pri príležitosti Svetového pohára. Prvý krát sa na mojom blogu objavil vyšší level, a to v podobe laku od Dior. Ten je spolu s hromadným príspevkom o lakoch od Gabrielly Salvete môj najobľúbenejší príspevok mesiaca.


AUGUST

V auguste som odhalila, čo mi pomohlo pri liečení viečok a hoci boli už dávno v poriadku, do líčiaceho príspevku sa mi stále veľmi nechcelo. Po dlhom čase som na blogu mala TAG, pokračovala v obsesii pieskovými lakmi a opäť som sa zapojila do 31 dňovej challenge. Tiež som spravila svoju prvú giveaway pri príležitosti 300 čitateľov. Môj najobľúbenejší príspevok bol s lakmi od Sally Hansen, ktoré mi požičala sestra.

SEPTEMBER

V septembri som odhalila, do ktorej lícenky som najnovšie zamilovaná a po sto rokoch dostal priestor magnetický lak. Aj napriek challenge bol tento mesiac najplodnejší, za čo vďačím dobrej organizácii príspevkov, ktorú sa pokúsim preniesť aj do tohto roka. V predchádzajúcom texte som nespomenula jednu udalosť, ktorej som sa zúčastnila, a tou je školenie so SpaRitualom. Napísala som o nej totiž až v septembri. A najobľúbenejší? Tu je veľmi ťažko vyberať, ale asi všetky z challenge.


OKTÓBER

Začiatkom októbra som sa s Arvonkou vybrala na Interbeauty a k tomu patrilo aj hlásenie. Ukončila som challenge, predstavila moju novú lásku Marilou, ďalší úžasný kúsok od Dior a tento mesiac prišla silná kríza, ktorú sa podarilo rozbiť Babs, od ktorej som dostala balíček s pierkovou limitkou od Catrice. Pierkový týždeň ma bavil a z mnohých dôvodov to boli moje najobľúbenejšie príspevky mesiaca.


NOVEMBER

November bol náročný mesiac. Bolo k nemu treba veľa dávky ignorácie, aby som mohla pokračovať po svojej trase. Ale čo obsahoval sa mi veľmi páčilo, zvládla som toho dosť (hlavne vďaka tej ignorácii). Najnáročnejším činom bolo definitívne spracovanie lakového TAG-u, ale aj spracovanie šiestich videí. Najobľúbenejším príspevkom je rozhodne ten so sovičkami a hneď za ním nechty s pieskovým lakom a ružičkou. No veľmi sa mi páčil aj ten s tieňom od Dermacolu, či najkrajšia water marble, aká sa mi za celé blogovanie podarila :-). Tento mesiac som sa inšpirovala nechtami od Veve a jej koláča, ktorý je mimochodom famózny.


DECEMBER

Záver roka. Pre mňa náročné a zložité obdobie, no nie preto, že by bolo ľúto za rokom. Okrem toho najviac roboty a ja som prišla o notebook a s tým aj o chuť lakovať, či tvoriť. Po niekoľkých dňoch sa ho síce podarilo spojazdniť, ale cítim, že nie je celkom fit a radšej viac pracujem na takom starom mrzáčikovi. Stalo sa to fakt v blbom čase a ešte aj v takom ťažkom mesiaci, čo mi na nálade rozhodne nepridalo. Opäť sa to podarilo vylepšiť Babs, ktorá mi k narodeninám poslala krásny balíček a mňa to rozhojdalo k príspevku o DIY lakoch z jej dielne. Po Romaninom príspevku som neodolala lakom Glitter Bomb od Rimmelu a v decembri bola som hosťom u Veve v jej adventnej sérii. Na poslednú chvíľu sa mi podarilo zbúchať vianočné príspevky a posledný príspevok roka patril tabletu. Najobľúbenejším príspevkom bol ten o palete Gosh. je to rozhodne spolu s BB púdrom pre mňa top produkt minulého roka.


Veľmi by som si želala, aby bol nasledujúci rok lepší ako ten minulý. Veľmi by som si želala vysloviť mnoho vecí, ktoré v sebe držím a kazia mi radosť z blogovania. Veľmi by som si želala, aby si každý zamietol najprv pred vlastným prahom a aby neodsudzoval na základe nedostatočných indícií. Želám si, aby vznikalo čo najmenej príspevkov vyvolávajúcich bulvárnu senzáciu a zbytočné spory konkurujúce hádaniu sa o formičky na pieskovisku. Blogovanie už nikdy nebude také, ako bolo na mojom začiatku, ale aspoň by sa blogerky mohli k sebe správať slušne. Každá máme svoje obľúbené a neobľúbené a nie vždy sa za tým nachádza závisť, niekedy k tomu stačia otvorené oči, no načo to ventilovať na verejnosti. Zvyšok tohto záveru si nechám len v hlave, aj keď zopár teplých slov by k danému problému zišlo, ale obávam sa, že by sa dostavil efekt štekací, miesto toho, aby sa niekto nad tými slovami zamyslel.

Samozrejme ďakujem za podporu všetkým tým, ktorých to ešte so mnou neomrzelo!

Pekný deň!


4 komentáre:

 1. Moc pěkné ohlédnutí za loňským rokem. :) A ta koláž, bomba ♥
  Doufám, že nalezneš zase tu správnou chuť do blogování a že si za rok dáme zase podobnou koláž, protože mě to s tebou rozhodně jen tak neomrzí :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. že? Ja sa tak z nej teším, toľko som toho spravila, snáď tento rok bude lepší a ja sa polepším v publikovaní recenzií :-D Už by bolo na čase, aby som sa poriadne vrátila do blogorežimu, ale na druhej strane, aspoň si trocha oddýchnem. Ja verím, že sa tu stretneme aj na konci tohto roka, aj keď v čase poriadnej krízy budem tvrdiť niečo iné :-D Raz som hore, raz som dole. Mňa to s tebou tiež neomrzí, si veľká šikula ♥

   Odstrániť
 2. To byl krásně nadupaný rok se Suzinkou :) Jak psala Romanka, tak koláže jsou skvělé :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, hádam budem mať sily, času a chuti, aby aj tento bol min. takýto nadupaný :-D

   Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.