17. apríla 2015

GOSH Mineral Powder, 002 Ivory


Minerálny púder som okrajovo spomenula v dvoch článkoch a dnes som sa konečne prehrýzla cez všetky koncepty k samotnému príspevku. Objavia sa tu vlastne dva odtiene, lebo na recenzovanie mi prišiel tretí odtieň, čím sa pre mňa stal nezrecenzovateľný, no keďže som bola na neho zvedavá, lebo už som mala s podobným púdrom veľmi dobrú skúsenosť (bude na fotke nižšie, už sa však nevyrába), tak som si zakúpila odtieň, ktorý sa mi hodí. Klasický make-up používam totiž čoraz menej.

Oficiálny popis:
GOSH Mineral Powder je sypký púder so stredne krycou schopnosťou pre dosiahnutie bezchybnej matnej pleti.
Má veľmi ľahkú a hodvábnu textúru, ktorá sa ľahko rozplýva na pleti. Poskytuje pleti stredné až vysoké krytie, pričom výsledok pôsobí prirodzeným matným dojmom.
Pre dosiahnutie najlepších výsledkov ho nanášajte pomocou štetca na minerálne púdre.
Hlavné výhody:
• stredné až vysoké krytie
• matný efekt
• bez parfumácie a parabénovMinerálny púder má tri odtiene 002 Ivory, 004 Natural, 006 Honey a 008 Tan. Jeho hmotnosť je 8g, doba spotreby 24 mesiacov a cena 12 €. Je neparfumovaný a bez parabénov. Dávkuje sa cez sitko, ktoré sa zakrýva otočným krytom. Odporúča sa nanášať špeciálnym štetcom na minerálny púder. Ja som sa na neho vrhla najprv klasickým, lebo s tým predchádzajúcim to tak fungovalo. Tu ani moc nie :-D. Jeden vlastním, nemám ho ale doma a zabudla som si ho zobrať domov. Tak som si kúpila k púdru neplánovane aj štetec. Nevadí, tento je oveľa lepší ako tamten.
Tu sú swatches oboch odtieňov na ruke. Ten tmavší som pasovala za brozner, obávam sa, že nebude pre mňa použiteľný ani v lete. Predstavte si, funguje to :-). Výborne sa mi nanáša týmto štetcom od Zoevy a ani sa farebne veľmi nelíši od môjho bronzera. V recenzii na podkladové bázy som tuším spomínala, že sa mi dobre nanáša na Primer plus. Nie, že na krém by to išlo zle, ale na primer to ide lepšie. Možno keby som mala tú bázu, spolu s ktorou prišiel tento púder na trh, tak by to bolo ešte lepšie. Na tvári je naozaj veľmi jemný a zanecháva matný vzhľad.
Čo sa týka toho nanášania, tak môj postup je asi takýto nejaký - mierne potrasiem nádobku, cez sitko sa dostane púder von, občas aj na viečko, "namočím" štetec, trochu oklepem a krúživým pohybom nanášam na celú tvár. A ten tmavší jednoducho nanášam ako bronzer. Trochu mi nevyhovuje v okolí očí, takže si neviem predstaviť, ako sa správa na suchej pleti.
Nižšie už môžete vidieť starý minerálny púder.A keď sme pri tom nanášaní, tak tu je štetec.

Oficiálny popis:
Špeciálne navrhnutý na aplikáciu minerálneho púdru. Jedinečný tvar štetca uľahčuje krúživé ťahy potrebné na dôkladné nanesenie minerálneho púdru a jeho perfektné rozpracovanie na pleti. Štetec je vhodný na aplikáciu sypkého, alebo kompaktného minerálneho púdru. Umožňuje tiež nanesenie iného kompaktného, či sypkého púdru, bronzingu, alebo lícenky. Je 100% syntentický.
 


Štetcov od Gosh vlastním niekoľko, veľa mi ich z ponuky nechýba. Chcela som dať link, ale pozerám, že sa dopredávajú, asi sa chystá nejaká zmena.  Ako je napísané vyššie, štetec je syntetický (na nálepke z prírodných štetín?). Skúšala som naniesť aj klasický púder, aj lícenku, len bronzer som neskúšala. Je na dotyk jemný, hustý, nezanecháva mi na tvári vypadnuté chlpy (ako zvykne ten starý) a rúčku mám večne upatlanú :-))). Cena 13 €.Ešte som nenapísala o krytí. V oficiálnom popise Gosh sľubuje stredné až vysoké. Súhlasím. Jazvičky a fľaky na fotke trochu zanikli, ale to to strašidlo pri puse nie. Aspoň bude lepšie vidno krytie. Okrem toho je vidno, že tento odtieň mi vážne sedí. Aj keď má púder ružový podtón, na tvári sa mi nejakým spôsobom prispôsobí. Čo sa týka výdrže, tá je ako inokedy, tak 4-5 hodín, potom treba menšiu úpravu.

vľavo bez MP, vpravo s MP

V druhej koláži zase môžete vidieť použitie odtieňu 006 Honey ako bronzer. Vpravo je fotka aj s lícenkou, nie je veľmi viditeľná, fotila som moje bežné líčenie v procese "výroby", nie lícenku do recenzie, kde pridám viac farby.Suma sumárum, minerálny púder si ma získal, aj ten nevyhovujúci odtieň má svoju úlohu, takže nevyjde nazmar, štetec výborný, som spokojná. Ak sa mi balenie minie, kľudne si kúpim ďalšie.

Máte skúsenosť s minerálnymi púdrami?

Pekný deň!


4 komentáre:

 1. I am not a big fan of the loose powders, for me it is more comfortable to use the compact ones. But in this case I like very much the results you obtained with it, your skin looks flawless!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you :-) I like this product very much, I don´t use classic foundation so much as in the past but I understand you.

   Odstrániť
 2. Pudry si většinou kupuju víceméně bezmyšlenkovitě, jen ať souhlasí odstín a jde se. :D Tenhle mě zaujal, vypadá vážně dobře. No a ten design, ach ach :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som zase šla po transparentných, hlavne nech zmatňujú :-D Som rada, že sa medzi týmito našiel odtieň, ktorý mi sedí, pretože zmatňuje výborne :-) Ďakujem :-)

   Odstrániť

Vopred ďakujem za prečítanie a komentáre...

Prosím, rešpektujte moje prianie a nevkladajte do komentára pozvánky na giveaway a linky blogov. Komentáre toto ignorujúce budú bez upozornenia a odpovede zmazané. Ďakujem za pochopenie.